شما اینجا هستید

ایران » مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس ممنوع الخروج شد؟ ماجرا چیست؟
گروه : ایران , سیاسی

مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس ممنوع الخروج شد؟ ماجرا چیست؟

شنیده‌ها حکایت از آن دارد که اخیرا مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس به دلیل ابهام در عدم بازگشت پول فروش محصولات پتروشیمی‌های زیرمجموعه، ممنوع الخروج شده است.

شنیده‌ها حکایت از آن دارد که اخیرا مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس به دلیل ابهام در عدم بازگشت پول فروش محصولات پتروشیمی‌های زیرمجموعه، ممنوع الخروج شده است.

البته پیش ازاین نیز خبر رسیده بود که برخی از مدیران تجارت صنعت نیز چون مدیرعامل این شرکت، تا روشن شدن نحوه بازگشت معوقات ناشی از فروش محصول، ممنوع الخروج شده اند که براین اساس باید گفت در صورت صحت این موضوع، مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس و یارانش در تجارت صنعت که در امر فروش محصولات شرکت‌های زیرمجموعه متمرکز هستند تا اطلاع ثانوی و روشن شدن وضعیت این معوقات حق خارج شدن از کشوررا نخواهند داشت.

پیش ازاین نیز ابهامات بسیاری در خصوص نحوه معاملات تجارت صنعت و عملکرد مدیرانش مطرح بود که این امر اگرچه در حسابرسی‌های سالانه این شرکت قید گردیده اما تا کنون با بهره گیری از عنوان “تحریم” طی سه سال گذشته اجازه کنکاش دراین حساب و کتاب‌های مبهم داده نشده است.

با اینحال شنیده می‌شود میزان مطالبات بازنگشته تجارت صنعت بیش از رقمی است که در پرونده بازرگانی پتروشیمی مورد بررسی قرار گرفته که در نهایت منجربه دستگیری برخی از مدیران آن شد.درچنین شرایطی کارشناسان نسبت به تکرار پرونده پتروشیمی گیت اینبار در هلدینگ خلیج فارس ابراز نگرانی می‌کنند و معتقدند باید هر چه زودتر پیش از تغییر مدیریت این هلدینگ تکلیف منابع ارزی بازنگشته به کشوررا روشن کرد.

هرچند که به اعتقاد کارشناسان رقم بازنگشته در معاملات تجارت صنعت بیش از رقمی است که در کل پرونده پتروشیمی گیت مطرح بوده و بررسی این امر قطعا منجر به ایجاد پرونده ای تاریخی از لحاظ خروج منابع کشور خواهد شد.

بنابرآمارهای رسمی منتشر شده بر روی کدال مربوط به ۶ ماهه اول امسال ، شرکت تجارت صنعت، بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان تنها به ۷ پتروشیمی زیرمجموعه هلدینگ بدهکاراست که بالاترین این رقم مربوط به پتروشیمی نوری با طلب ۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومانی برمی‌گردد.

بنابراین در چنین شرایط باید از نهادهای نظارتی خواست تا پیش از تغییر مدیرعامل فعلی هلدینگ خلج فارس و در لحظات پایانی مدیریت تیم فعلی برراس این هلدینگ حسابکشی از این مدیران را به طور جد آغاز کنند تا احتمالا در بدبینانه‌ترین حالت منافع ملی به نفع شخص یا اشخاصی مصادره نگردد!/نفتی ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری سیف | تحلیل رویداد های مهم