شما اینجا هستید

اجتماعی » شرکت‌های پتروشیمی مستقر در منطقه باید در قبال مسائل زیست محیطی و مردم منطقه مسئولیت پذیری بیشتری داشته باشند

شرکت‌های پتروشیمی مستقر در منطقه باید در قبال مسائل زیست محیطی و مردم منطقه مسئولیت پذیری بیشتری داشته باشند

به گزارش سیف نیوز،به نقل از روابط عمومی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، پیام برزگر مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با تاکید بر حیاتی بودن مسائل زیست محیطی برای اهالی شهرستان و لزوم توجه شرکت‌های مستقر در منطقه ویژه به موضوع سلامت مردم و محیط زیست، اظهار کرد: بنا به گزارش شرکت عملیات غیر صنعتی پتروشیمی با گذشت بیش از ۴ ماه از تصویب خرید، نصب و راه اندازی دو ایستگاه سنجش آلودگی هوا در شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی برای شهرستان بندرماهشهر و شهر بندر امام خمینی(ره) متاسفانه ۱۳ شرکت عضو شورای راهبردی تاکنون نسبت به پرداخت قدرالسهم خود اقدام نکرده‌اند.

وی افزود: با توجه به اهمیت سلامت مردم و محیط زیست شهرستان این شرکت‌ها باید در اسرع وقت نسبت به پرداخت قدرالسهم خود اقدام کنند.

برزگر ادامه داد: از مسئولیت پذیری اجتماعی و پرداخت به موقع شرکت‌های پتروشیمی اروند، فجر انرژی خلیج فارس، پتروشیمی لاله، نوید زرشیمی، پتروشیمی غدیر و پتروشیمی کارون که قدرالسهم خود را پرداخت کرده‌اند و به سلامت مردم و حفظ محیط زیست اهمیت می‌دهند تشکر می‌کنم.

وی با تاکید بر لزوم شفاف شدن هزینه‌های شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی برای اهالی منطقه، گفت: قبلا هم به مردم گفته شده بود که در راستای ایجاد شفافیت، آگاهی رسانی خواهد شد تا شهروندان محترم اطلاع داشته باشند کدام شرکت‌ها مسئولیت پذیرتر هستند.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بیان کرد: با توجه به گزارش شرکت عملیات غیر صنعتی شرکت هایی که با عدم پرداخت قدرالسهم خود موجب کُند شدن روند خرید و استقرار ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا برای شهرستان بندرماهشهر و شهر بندر امام خمینی(ره) شده‌اند به فرمانداری محترم شهرستان معرفی خواهند شد.

منطقه ويژه اقتصادي پتروشيمي به عنوان نخستین هاب تخصصی پتروشیمی ایران در محدوده‌اي به وسعت حدود ۲۸۵۰ هكتار در جنوب غربي استان خوزستان و در ساحل خليج فارس قرار دارد که بیش از ۳۰ شرکت پتروشیمی در آن فعال هستند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری سیف | تحلیل رویداد های مهم