شما اینجا هستید

ایران » وزیر راه و شهرسازی حکم تعلیق پروانه اشتغال به‌کار داوطلبان انتخابات هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی دارای تعارض منافع را امضا کرد.
گروه : ایران , سیاسی

رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی حکم تعلیق پروانه اشتغال به‌کار داوطلبان انتخابات هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی دارای تعارض منافع را امضا کرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی بلافاصله پس از اخذ رای اعتماد از مجلس در رابطه با بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های قبلی تعارض منافع در سازمان‌های نظام مهندسی موضع شفاف و قاطعی را نشان داد.

در همین راستا بود که وی ۱۶ شهریور ماه امسال طی بخشنامه‌ای به ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها دستور تشدید نظارت بر اجرای بخشنامه تعارض منافع را صادر کرد. در بخشی از این ابلاغیه رستم قاسمی تاکید کرد: «نظر به رای صادره هیئت عمومی دیوان عدالت اداری موضوع دادنامه … در زمینه دستورالعمل اجرایی این وزارتخانه به شماره … با موضوع اجتناب از تکفل همزمان اموری که زمینه و موجبات نمایندگی یا قبول تعارض منافع را فراهم می‌آورد (موسوم به بخشنامه تعارض منافع موضوع بند ۵ ماده ۲ مکرر آیین‌نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان اصلاحی ۱۳۹۴ هیئت وزیران) به اطلاع می‌رساند از آنجا که حسب رای مذکور دستورالعمل مورد اشاره مغایر با قوانین نبوده و قابل ابطال تشخیص داده نشده لذا بنا به مراتب اجرای دستورالعمل تایید و استوار می‌گردد. در این راستا با توجه به دادنامه شماره …. صادره از شعبه ۱۲ دیوان عدالت اداری مبنی بر توقف عملیات اجرای قسمت پایانی بخشنامه شماره … ضمن تاکید بر مفاد ابلاغیه شماره … (موضوع اعلام عناوین برخی از مصادیق تخلفات حرفه‌ای و انتظامی به منظور ایجاد وحدت رویه) آن اداره کل موظف است نسبت به اجرای کامل سایر مفاد بخشنامه پیش گفته با قید فوریت اقدام لازم را معمول نماید.

شایان ذکر است اداره کل موظف است گزارشات اقدامات صورت گرفته را در اسرع وقت به معاونت مسکن و ساختمان ارسال کرده و دستگاه نظارت استان نیز مکلفند مراتب را با عنایت به نظام‌نامه رفتار حرفه ای اخلاقی در مهندسی ساختمان ابلاغی به شماره ۱۵۲۸۸/۱۰۰/۰۲ ۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ و سایر مفاد قانون موصوف و آیین‌نامه اجرایی ان در بررسی صلاحیت‌های نامزدهای هیئت مدیره سازمان‌های نظام مهندسی استان‌ها مد نظر قرار دهند.»

به گزارش تسنیم،‌ به دنبال این اقدام تلاش‌ها برای فشار بر وزیر راه و شهرسازی تشدید شد تا جاییکه شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی دست به دامان برخی نمایندگان مجلس شد. همزمان رئیس این شورا نیز در نامه‌ای عجیب و غیرقانونی به روسای سازمان‌های نظام مهندسی استان‌ها اقدام وزارت راه و شهرسازی را مقابله مثل کرده است. در این نامه احمد خرم از روسای سازمان‌ها خواسته به فوریت میزان فعالیت پرسنل راه و شهرسازی استان‌ها را طی جدولی با جزئیات کامل از سال ۹۵ تا کنون ارسال کنند. رئیس سازمان نظام مهندسی از روسای سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خواسته بود تا میزان فعالیت پرسنل راه و شهرسازی را تا پایان وقت شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ ارسال کنند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری سیف | تحلیل رویداد های مهم