شما اینجا هستید

ایران » سید سلمان هاشمی:بصیرت یعنی دشمن شناسی،شناخت فتنه،آگاهی به زمان و بازی نکردن در زمین دشمن است/شهرک طالقانی نیازمند نگاه ویژه دولت آقای رئیسی است
گروه : ایران , سیاسی

سید سلمان هاشمی:بصیرت یعنی دشمن شناسی،شناخت فتنه،آگاهی به زمان و بازی نکردن در زمین دشمن است/شهرک طالقانی نیازمند نگاه ویژه دولت آقای رئیسی است

امام جمعه شهرک طالقانی در خطبه اول نماز جمعه پس از دعوت مردم به تقوای الهی به ادامه شرح دعای هشتم صحیفه سجادیه با موضوع حرص و سومین  ریشه حرص پرداخت و عنوان کرد: جهل: از دیگر ریشه هاى این صفت است، جهل و بى خبرى نسبت به پیامد هاى این صفت زشت است. اگر انسان بداند که حرص آرامش او را در زندگى بر هم مى زند و مایه رنج و عذاب دائمى او است و شخصیت او را خرد مى کند و در نزد مردم خوار و خفیف مى سازد قطعا در روح او اثر مى گذارد.
به گزارش نهاد امامت جمعه شهرک طالقانی؛ سید سلمان هاشمی امام جمعه ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به فرارسیدن سالروز حماسه نهم دیماه، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت؛عنوان کرد:حماسه نهم دیماه، عشق مردم به‌ارزش‌های اسلامی و انقلاب، حساسیت مردم نسبت به‌ حفظ حرمت عاشورا و عزاداری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام را به‌ نمایش گذاشت.

این بصیرت مردم بود که  در حماسه نهم دی، تمامی محاسبات دشمنان خارجی و فتنه گران داخلی را نقش بر آب کرد.
وی افزود: بصیرت یعنی دشمن شناسی،شناخت فتنه و آگاهی به زمان ، بازی نکردن در زمین دشمن است، هر جا با بصیرت و شناخت فتنه حرکت کردیم دشمن نتوانست نقشه خود را عملیاتی کند،دشمن فهمیده که رمز پیروزی انقلاب شیعه هم در انقلاب اسلامی ایران و هم در گذشته سه چیز است: مرجعیت،محرم و صفر و اکنون فاطمیه،انتظار.

هاشمی ادامه داد: خوانده ایم  که یک مرجع تقلید با یک سطر فتوا (نظیر فتوای مرحوم شیرازی) تمام مردم را به صحنه می‌ریزد و کمر استعمار بریتانیا را می‌شکند، یا فتوای تاریخی آیت الله سیستانی در مبارزه با داعش همه مردم را بسیج و داعش را خانه خراب  می کند،دشمن قسم خورده ما برای تضعیف تشیّع  از سال های قبل برنامه ریزی خود را شروع کرده ، و در حال  تفرقه افکندن  بین بچه های  شیعه ما ، روی آورده است. مانند تشیّع سکولار و اکنون در حال ترویج فرقه ای به نام  یمانی در بین شیعیان هستند.
وی افزود: این تفکر از کشور عراق شروع شده در ایام اربعین جوانان با بصیرت ما مشاهده کردند که چه تبلیغی در این راستا  انجام میدهند البته  قانونی در این کشور وجود ندارد که جلوی این تفکر را بگیرد،یک نمونه از این تفکّر خطرناک حذف مرجعیت دینی در بین شیعیان و هتک حرمت نسبت به این بزرگوارانو همچنین انکار بعضی از ضروریات دین  در زمان غیبت است.

مواظب باشیم که جوانان ما در دام این گونه تفکر گرفتار نشوند

سید سلمان هاشمی با اشاره به رزمایش «پیامبر اعظم(صلی الله علیه و آله و سلم)؛بیان کرد: پس از کاهش حضور نظامی آمریکا در غرب آسیا ، رژیم‌ غاصب صهیونیستی ، با خطرات بزرگی روبه‌ رو شده است و صهیونیست‌ها برای جلب متحدان منطقه‌ ای خود،  نیازمند هستند که خود را  در سطح بالایی براى متحدانشان اثبات کنند،به همین دلیل براى اثبات خود براى کشورهاى حاشیه خلیج فارس به  تهدیدات کنونی علیه مراکز هسته‌ای ایران  روى آورده و می‌کوشد خود را گزینه‌ ای معتبر برای جایگزینی آمریکا نشان دهد.

وی افزود: رزمایش پیامبر اعظم(صلی الله علیه و آله و سلم) با بهره‌گیری از پیشرفته ترین تجهیزات و تاکتیک‌ها برای مقابله با تهدیدات متصور و جنگ‌ های ترکیبی در مناطق جنوبی کشور چند روزی که آغاز شده است،کشورهای حاشیه جنوبی خلیج‌ فارس براى تقابل با ایران، به‌ رژیم‌ صهیونیستى اتکا و امید نبندد.
هاشمی تاکید کرد: این نکته را به صهیونیست‌ها گوشزد می کنیم که « اگر دست از پا خطا کنند  و بخواهند با همکارى متحدانشان در حاشیه خلیج فارس  ، حمله به تأسیسات هسته ای ایران را عملی کنند، ایران  هم صهیونیست و هم تمامی زیرساخت‌های نظامی متحدانش را در هم می‌کوبد.
خطیب نماز جمعه شهرک طالقانی در فراز دیگری از خطبه ها؛با انتقاد از وضعیت کنونی ساختمان اداره آبفا در این منطقه؛گفت: برای برخی از مسئولین شهرستان بندرماهشهر متأسفم که بعد از گذشت چند سال ،اداره ای به نام اداره آب شهرک طالقانی را تکمیل و بازسازی نکردند،متأسفانه سال گذشته یکی از مسئولین شرکت پتروشیمی بندر امام از نزدیک این ساختمان نیمه کاره را بازدید کردند و قول تکمیل آن  را دادند، البته بعدها از ساخت و تکمیل آن منصرف شدند.
وی افزود:واقعاً اسفبار و مایه آبرو ریزی است که در این اداره جایی برای نگهداری پرونده های مشترکین آب ، وجود ندارد و پرونده ها در کف زمین نگهداری می شود! یکی از مدیران شرکت های پتروشیمی  در قبال مسئولیت های اجتماعی ،کمر همت ببندد و این ساختمان نیمه کاره را از این حالت خارج و تکمیل نماید.
امام جمعه شهرک طالقانی در پایان خاطرنشان کرد: شهرک طالقانی برای پیشرفت ، توسعه و آبادانی و رفع محرومیت ها،نگاه ویژه از سوی دولت آقای رئیسی دارد،شهرک طالقانی را دریابید‌.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری سیف | تحلیل رویداد های مهم