شما اینجا هستید

ایران » فیش حقوقی ۸۰ میلیون تومانی متعلق به کدام نماینده مجلس است؟
گروه : ایران , سیاسی

فیش حقوقی ۸۰ میلیون تومانی متعلق به کدام نماینده مجلس است؟

در سال های اخیر و با افشا شدن تعدادی از *فیش های نجومی مسئولین* و نمایندگان مجلس، انتقادات زیادی از بی عدالتی و تبعیض در کشور از سوی کاربران فضای مجازی مطرح‌ شده است.
حال با مطرح شدن دوباره این موضوع از تریبون مجلس، چند پرسش اساسی بار دیگر مطرح می شود؛ اینکه چرا با انتشار عمومی آنچه واقعیت دارد، مخالفت می شود؟ مگر در کشورهای توسعه یافته، محرمانه ترین اسرار توسط رسانه ها فاش نمی شوند؟ و مهم تر اینکه چرا نحوه مواجهه با این گونه موضوعات با استانداردهای چندگانه مواجه است؟!

*فیش حقوقی ۸۰ میلیون تومانی متعلق به کدام نماینده مجلس است؟*

در همین رابطه، محمدحسن آصفری «عضو کمیسیون شوراهای مجلس» نیز روز چهارشنبه در صحن علنی این نهاد قانون گذاری گفت: «امروز فیش‌های حقوق نجومی از مجلس صادر شده است، جلوی این ریخت و پاش‌ها و حقوق‌های نجومی را بگیرید. فیش حقوقی ۸۰ میلیون تومانی متعلق به کیست؟ اگر صحت دارد، مجلس موضع رسمی بگیرد و هیئت رئیسه برخورد کند.»
او همچنین بیان کرد: «کارگران ما ۴ میلیون حقوق می‌گیرند و بعضی افراد حقوق چند ده میلیونی می‌گیرند.»
پرداخت این میزان از حقوق به نمایندگان در حالی صورت می گیرد که تسهیلات دیگری تحت عناوینی چون وام و حق ماموریت به آنها پرداخت می شود.
متاسفانه با اینکه قرار بود در سال های گذشته، سامانه ای برای اعلان عمومی حقوق و مزایا و دریافتی های مسئولین و مقامات سیاسی بر اساس ماده ۲۹ قانون توسعه برنامه ششم ایجاد شود و به بیان بهتر قانون «از کجا آورده ای؟» به ورطه اجرا گذاشته شود، اما به نظر می رسد که این مسأله براساس مصوبه اخیر کمیسیون قضایی مجلس، اطلاعات مربوط به اموال و دارایی‌های مسئولان “کاملا محرمانه” و امنیتی بوده و “به هیچ وجه نباید منتشر نشود./دنیای اقتصاد

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری سیف | تحلیل رویداد های مهم